برگزاری کنسرت ناظری‌ها با وجود برخی مشکلات

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1175

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری کنسرت ناظری‌ها با وجود برخی مشکلات

برگزاری کنسرت ناظری‌ها با وجود برخی مشکلات
برگزاری کنسرت ناظری‌ها با وجود برخی مشکلات

کنسرت حافظ و شهرام ناظری در شهرستان تفت در حالی برگزار شد که دادستان شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تفت برای رفع برخی مشکل، در آن حضور یافتند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کنسرت «ناگفته»، این برنامه شامگاه گذشته (چهارم شهریورماه) با حضور علاقه‌مندان به موسیقی سنتی در سالن قدس شهرستان تفت در استان یزد برگزار شد؛ اما برخی اتفاق‌ها مانند تجمع گروهی از معترضان نسبت به برگزاری کنسرت ناظری‌ها سبب شد که برنامه‌ی یادشده با در نظر گرفتن برخی تدابیر آغاز شود.

این اجرا با  یک ساعت تأخیر آغاز شد که دلیل آن از سوی مسؤولان برگزاری کنسرت، بوی شدید گاز منتشرشده و وجود خطر انفجار در نزدیکی سالن قدس اعلام شد، البته مسؤولان شهرستان تفت برای حفظ امنیت مردم و رفع این مشکل تلاش کردند.

با شروع کنسرت و پس از اجرای دو قطعه از آلبوم «ناگفته» شهرام ناظری - خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی - گفت: جای قدردانی دارد که  با همه این مشکلات، متمرکز به موسیقی ما گوش فرا می‌دهید.

در ادامه، قطعه دلنوازان توسط این خواننده اجرا شد.

حافظ ناظری - خواننده و نوازنده - نیز سخنانش را با اشاره به اتفاق‌های بیرون از سالن آغاز کرد و گفت: حتما متوجه شده‌اید که بیرون چه اتفاقی در حال رخ دادن است. قبل از هر چیز اگر قرار باشد اتفاقی برای کسی بیفتد، مطمئن باشید من جان حقیرم را برای شما و حفظ موسیقی فدا می‌کنم؛ اما بسیار جای تعجب دارد، کشوری که هزاران سال صادرکننده فرهنگ، تمدن و انسان‌دوستی به دنیا بوده است، چنین شرایطی را تجربه کند.

او ادامه داد: در هیچ جای جهان با هر طرز تفکر و اعتقادی، این نوع موسیقی را که تمام اجزایش ساخته و الهام گرفته‌شده از اصالت‌ها و سنت یک سرزمین است، این‌گونه زیرسوال نمی‌برند و باعث رنج و تشنج هنرمندان نمی‌شوند.

خالق «ناگفته» اضافه کرد: در چند هفته گذشته، هزاران جوان ایرانی در کنسرت «ناگفته» حضور یافته و از اصالت‌های فرهنگ ایران حمایت کرده‌اند. آیا این یک رویداد خجسته برای نزدیک‌تر کردن نسل جوان با فرهنگ غنی و اصیل ایرانی و مقابله با تهاجم فرهنگی نیست؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131