گزارشی از مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1355

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارشی از مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری

گزارشی از مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری
گزارشی از مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری

دومین نشست «مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری» با حضور محسن رجب‌پور، مهدی کاشی، بابک چمن‌آرا و امیرعباس ستایشگر (اعضای هیئت مدیره‌ی مجمع) و ۳۱ ناشر در سالن پردیس چارسو با موضوع انتخاب بازرس مرحله دوم، تعیین روزنامه کثیرالانتشار و حق عضویت سالانه اعضا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این نشست که ۲۲ تیرماه برگزار شد، اعضای هیئت مدیره‌ی مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری به بیان برخی توضیحات درباره فعالیت‌های انجام‌شده توسط مجمع در یک سال نخست پرداختند.

بابک چمن آرا ـ رییس هیئت‌مدیره‌ی مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری - در ابتدای این نشست اظهار کرد: پس از برگزاری اولین جلسه و انتخاب هیئت مدیره در تاریخ ششم مردادماه، مدیرعامل مشخص شد و در بازه‌ی زمانی ۳۵ تا ۴۰ روزه توانستیم، اساسنامه را در وزارت کشور به ثبت برسانیم. در ادامه با وجود این‌که رسمیت قانونی مجمع پس از دریافت پروانه‌ی فعالیت و ثبت در اداره‌ی ثبت شرکت‌های قوه قضائیه محقق می‌شد، اخذ پروانه‌ی مجمع حدود ۱۱ ماه در وزارت کشور به طول انجامید و باعث نگرانی ما از نظر وجود مشکل در استعلام اعضا شد؛ اما متوجه شدیم مشکل از سمت وزارت کشور بوده است.

مهدی کاشی ـ نایب‌ رییس هیئت‌ مدیره‌ی مجمع صنفی ـ نیز در تکمیل صحبت‌های چمن‌آرا گفت: کمیسیون احزاب شامل هفت نفر است. دو نفر از اعضای این کمیسیون جزو نمایندگان مجلس هستند که متأسفانه پس ازتصویب اساسنامه‌ی مجمع باید برای جلسه‌ی نهایی کمسیون با حضور وزیر کشور می‌رفت که مشغله‌ی نمایندگان مجلس برای انتخابات باعث شد در این جلسات حضور پیدا نکنند. همین امر صدور پروانه‌ی مجمع را به تعویق انداخت. ۲۹ دی‌ماه این موضوع به تصویب رسید و صدور پروانه نهایی شد که پس‌ از آن به‌دلیل وجود یکسری ایرادها در پروانه‌ی صادرشده برای رفع ایرادها تا ۳۰ خردادماه امسال طول کشید.

سپس چمن‌آرا با اعلام این موضوع که هیئت مدیره فعالیت‌های خود را موکول به تحقق صدور پروانه نکرد و مواردی را در موازی انجام داده است. گزارش فعالیت یک‌ساله مجمع را به این شرح اعلام کرد:
۱- ثبت وب‌سایت اینترنتی مجمع
۲- طراحی لوگو، سربرگ، مهر و سایر موارد هویتی مجمع
۳- در تاریخ ۸ آذرماه ۱۳۹۴ اولین نشست هم‌اندیشی با دست‌اندرکاران حوزه‌ی تولید و نشر و واجدین شرایط عضویت در مجمع برگزار شد
۴- پیگیری و برگزاری مذاکرات با شورای شهر و شهرداری تهران که منجر به رفع موانع از ادامه فعالیت مربوط به صنعت موسیقی در اماکن اداری و تجاری و فک پلمپ آن‌ها
۵- انجام و پیگیری برخی اقداماتی که ناقض حقوق تهیه‌کنندگان توسط جشنواره سی و یکم موسیقی فجر و تلاش جهت استیناف حقوق مزبور که منجر به برگزاری جلسات حل اختلاف بین تهیه‌کنندگان و ستاد برگزاری جشنواره شد
۶- برگزاری نشست‌های متعدد با مسؤولین اداره‌ی اماکن، پلیس امنیت و معاونت هنری در خصوص رفع موانع موجود در برگزاری کنسرت‌ها علی‌الخصوص حذف مبالغ دریافتی برای کنسرت‌ها در سالن ۵۰۰ نفر و ممنوع‌الفعالیتی برخی از هنرمندان
۷- جلسه‌ای آزاد در تاریخ هشتم آذرماه درخصوص آشنایی مدیران موسسات و شرکت‌ها با رویه‌های قانونی امور مالیاتی برگزار شد
۸- وضعیت قراردادها با موزعین دیجیتال و فروشنده‌های اینترنتی موسیقی
۹- عقد قرارداد و استخدام وکیل برای پیگیری دعاوی مجمع صنفی
۱۰- دریافت پروانه در تاریخ ۱ تیرماه ۱۳۹۵، افتتاح حساب بانکی و ثبت روزنامه‌ی رسمی مجمع بلافاصله پس از دریافت پروانه
۱۱- توافق با حراست معاونت هنری وزارت ارشاد در خصوص کوتاه کردن زمان استعلامات مربوطه و درنهایت حذف کامل آن‌ها (این بحث به نتیجه رسیده است).

او در پایان ارائه فعالیت یک‌ ساله‌ی مجمع، گفت: از آنجا که پروانه‌ی مجمع را دریافت نکرده بودیم، طبیعتا افتتاح حساب و حق عضویت هم نداشتیم. به همین خاطر گزارش مالی نداریم؛ اما گزارش مالی داریم که با افتادگی در طول ۱۲ ماه فعالیت با وجود انتظار برای صدور پروانه‌ی جلسات ماهانه و تمام جلساتی که برگزار می‌شد و هزینه داشت با هزینه‌های شخصی هیئت مدیره و با افتخار تأمین‌ شده که امیدوارم با رسمیت شناخته شدن مجمع و دریافت حق عضویت‌ها بتوانیم کارهای بزرگ‌تری را انجام دهیم.

در ادامه، امیرعباس ستایشگر دستور جلسه را خواند تا با حضور هیئت‌ رئیسه دومین مجمع صنفی، بازرس قانونی انتخاب و روزنامه کثیرالانتشار و حق عضویت سالانه اعضا تعیین شود.

غلام علمشاهی، علی صمدپور، نوری‌فام و سپهر سعیدی به‌عنوان هیئت‌رئیسه روی سن آمدند تا موارد دستور جلسه را مدیریت کنند و با رأی‌گیری از ۳۱ ناشر حاضر، روزنامه‌ی کثیرالانتشار «حمایت» به عنوان روزنامه‌ی رسمی جهت درج آگهی و اعلامیه‌ها انتخاب و با پیشنهاد هیات مدیره برای مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال حق عضویت سالیانه اعضای مجمع موافقت شد و در آخر، علی عزیزی برای دومین‌بار و با کسب بیشترین رأی به‌عنوان «بازرس اصلی» و محمود سراجی به عنوان «بازرس علی‌البدل» برای دوره‌ی یک‌ساله انتخاب شد.

ناشرانی که حق عضویت را پرداخت کنند و به عضویت مجمع صنفی درآیند با دریافت کارت تهیه‌کنندگی از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131