شب آواز ایرانی یک ساله شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1051

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شب آواز ایرانی یک ساله شد

شب آواز ایرانی یک ساله شد
شب آواز ایرانی یک ساله شد

معرفی برنامه دوازدهم

 دوازدهمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» در آستانه یک سالگی این برنامه میزبان تعدادی از هنرمندان صاحب نام عرصه موسیقی ایرانی در تالار سوره حوزه هنری خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دوازدهمین «شب آواز ایرانی» در حالی روز شنبه ۲۹ خرداد ماه با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت ۱۸ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود كه این برنامه در آستانه یک سالگی خود با تغییرو تحولات بسیاری همراه است.

در سری جدید شب آواز ایرانی در هر برنامه، همانند گذشته ۶ گروه به اجرای برنامه خواهند پرداخت که همچون گذشته یک گروه با عنوان میهمان ویژه از چهره‌های شناخته شده آواز و موسیقی اجرا دارند و پنج گروه جوان منتخب دیگر به شکل رقابتی به صحنه می‌روند. اجرای این گروه‌ها توسط هیات داوران که از اساتید صاحب‌نام عرصه موسیقی و آواز ایرانی‌اند ارزیابی می‌شود. در پایان هر برنامه نیز یک گروه به عنوان گروه برتر معرفی خواهد شد که گروه‌های برتر هر ماه، در پایان سال برای معرفی ۳ گروه برتر با هم به رقابت می‌پردازند.

در دوازدهمین شب آواز ایرانی سعید صداقت از خوانندگان سنتی کشور به همراه علی مبشری نوازنده تار یکی از گروه‌ های شرکت کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای برنامه می پردازند.

سعید صداقت دوره های ردیف آوازی را نزد محمد منتشری و همچنین پدرش ماشاالله صداقت فراگرفته و تا به امروز اجراهای متعددی را در سراسر کشور داشته است. علی مبشری (نوازنده تار) کارشناس موسیقی از دانشکده هنر و معماری است و از محضر اساتیدی همچون علی طریقت، داریوش پیرنیاکان، کیوان ساکت و حمید متبسم بهره جسته است و با گروه‌‌های موسیقی بسیاری به عنوان نوازنده همکاری داشته است.

از بخش‌های دیگر این برنامه می توان به اجرای ابوالفضل ریاحی به همراه سروش نبوی (نوازنده تار) اشاره كرد. ابوالفضل ریاحی دوره‌های ردیف آوازی را نزد اساتیدی همچون: علی اصغر شاه‌زیدی، مجید جهاندار و سیدرضا طباطبایی فراگرفته است. او سه تار را نزد شهرام شاه‌ولایتی، تنبک را از سجاد منصوری و هم‌چنین پیانو را نزد جلیل سجاد آموخته است.

سروش نبوی نوازنده تار دوره های ردیف نوازی را زیر نظر استاد شاه‌ زیدی و هم چنین تئوری موسیقی را زیر نظر سعید هنرمند فراگرفته است و تار را نزد اساتیدی همچون محمدرضا لطفی، شهرام میرجلالی، حسن کسایی، هوشنگ ظریف آموخته است.

در این نشست ماهانه كه با هدف تجلیل از پیشكسوتان آواز ایرانی، كشف و معرفی چهره‌های جدید شكل گرفته است هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131