اجرای روزبه نعمت اللهی در برج میلاد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1497

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای روزبه نعمت اللهی در برج میلاد

اجرای روزبه نعمت اللهی در برج میلاد
اجرای روزبه نعمت اللهی در برج میلاد

در کنسرت شب گذشته روزبه نعمت الهی مخاطبان به احترام نام خلیج فارس ایستادند و به درخواست آنها قطعه «نفس نفس» بیش از ۳ بار توسط نعمت الهی خوانده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه کنسرت روزبه نعمت الهی در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد. استقبال از اجرای دوم این کنسرت موسیقی زیاد بود تا جایی ظرفیت سالن میلاد کاملا پر شده بود.

کنسرت شب گذشته با نیم ساعت تاخیر و در ساعت ۲۲ آغاز شد اما قبل از شروع رسمی برنامه و درحالیکه مخاطبان درحال جایگزین شدن بودند گیتاریست گروه در جلو سن شروع به نواختن کرد و تعدادی از تماشاگران نیز با او همراه شدند. کنسرت با اجرای ترانه «مست و دیوانه» با شعری از مولانا آغاز شد که با تشویق حضار همراه بود.

بعد از اجرای این ترانه روزبه نعمت الهی در میات تشویق حاضران در سالن با مخاطبان سلام و احوال پرسی کرد و بدون فوت وقت به سراغ اجرای ترانه دوم خود با عنوان «شال» رفت. «من که حالم خوبه» سومین ترانه روزبه نعمت الهی بود که بعد از اجرای آن به معرفی حامیان کنسرت و حضور برخی از مهمانان اجرای شب گذشته همچون بهاره رهنما و سام درخشانی پرداخت و از حضور مادرش فرشته جواهری که در سالن حضور داشت تشکر کرد.

«سایه سپیدار»، «هجرانی» و «نفس کشیدن» دیگر ترانه هایی بود که روزبه نعمت الهی اجرا کرد که «نفس کشیدن» با استقبال بیشتر مخاطبان همراه بود و حضار در سالن میلاد در هنگام اجرا این ترانه نعمت الهی را همراهی می کردند.

در اجرای این کنسرت نعمت الهی کمتر با مخاطبان صحبت می کرد و ترجیح می داد که به جای حرف زدن با مردم ترانه های بیشتری را برایشان اجرا کند و تنها به ابراز احساسات آنها پاسخ دهد تا جایی که در اجرای شب گذشته وی نزدیک به ۲۰ ترانه محبوبش را برای مخاطبان اجرا کرد.

ترانه «زمستون»، «باز آمدم»، «زود برمی گردم» در ادامه این کنسرت اجرا شد و سپس نعمت الهی به معرفی چند تن دیگر از مهمانان شب گذشته همچون پرستو صالحی و رز رضوی پرداخت. با اجرای ترانه «بی ستاره» سالن میلاد ستاره باران شد و همه حضار با نورش چراغ قوه تلفن های همراهشان نعمت الهی را در اجرای این ترانه همراهی کردند. بعد از اجرای این ترانه بخش ابتدایی کنسرت با اجرای نوازنده ساز دیجیریدو و چند قطعه موسیقایی که توسط گروه ارکستر اجرا شد پایان یافت.

آغاز بخش دوم کنسرت شب گذشته با اجرای ترانه «نفس نفس» همراه بود که مورد استقبال زیاد مخاطبان قرار گرفت و نعمت الهی در جواب این ابراز احساسات دو بار این ترانه را خواند.

بعد از اجرای این قطعه نعمت الهی از حضور پر تعداد مخاطبان در سالن تشکر کرد و گفت: با اینکه امروز شنبه بود و برگزاری کنسرت برای ما سخت بود اما بسیار خوشحالم که امشب در کنار شما هستم.

بعد از این صحبت ها نعمت الهی ترانه «صبوری» را اجرا کرد که این قطعه نیز با استقبال رورو شد و و نعمت الهی برای بار دوم این ترانه را خواند که بخش هایی از آن بدون ارکستر و با همراهی مردم اجرا شد.

نعمت الهی در ادامه از مردم خواست به افتخار خدا و عشق او دست بزنند و ابراز امیدواری کرد که دیگر هیچ بیماری وجود نداشته باشد.

نعمت الهی در ادامه ترانه های «چشم به راه»، «زخم»، «تو حالت بهتره»، «دریا» را خواند و سپس به معرفی گروه ارکسترش پرداخت. بعد از معرفی هر کدام از نوازندگان نعمت الهی فرصت کافی به هرکدام برای معرفی خودشان به شیوه ای متفاوت می داد. هر نوازنده قطعه ای آشنا را برای حضار اجرا می کرد که با تشویق مخاطبان و همراهی آنها در خواندن شعر قطعه نواخته شده، همراه بود.

در همین حین نیز بازار گرفتن عکس «سلفی» نوازندگان با هم روی سن نیز داغ بود و حتی خودِ نعمت الهی در هنگام خواندن ترانه «دریا» با مخاطبان در سالن عکس «سلفی» گرفت. به دلیل درخواست مکرر حاضران در سالن نعمت الهی مجددا و دوبار پیاپی ترانه «نفس نفس» را خواند که با تشویق بسیار و هم خوانی تماشاگران در سالن همراه بود.

وی بعد از معرفی برخی دیگر از حامیان مالی برنامه و مهمانانی چون آزاده زارعی از همه تماشاگران خواست به احترام نام خلیج فارس بایستند و بعد از آن وی قطعه «خلیج فارس» را با همراهی مردم و بدون اجرای ارکستر خواند و در حالیکه هنوز همه ایستاده بودند آهنگ پایانی اجرای کنسرت شب گذشته که ترانه «ایران خاک دلیران» بود خوانده شد که مورد استقبال زیاد تماشاگران نیز قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131