علی رهبری با ارکستر سن پترزبورگ همکاری می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1008

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی رهبری با ارکستر سن پترزبورگ همکاری می‌کند

علی رهبری با ارکستر سن پترزبورگ همکاری می‌کند
علی رهبری با ارکستر سن پترزبورگ همکاری می‌کند

والری گرگیف پرقدرتمندترین رهبر دنیا از علی رهبری برای هدایت ارکستر سن پترزبورگ دعوت کرد.

به گزارش ایلنا؛ والری گرگیف، قدرتمندترین رهبر ارکستر جهان در روسیه که از حمایت‌های مستقیم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برخوردار است رسما علی رهبری را به سن پترزبورگ برای رهبری ارکستر سمفونیک سن پترزبورگ در سالن اپرای مارینسکی، دعوت کرده است. رهبری نیز این دعوت را پذیرفته و قرار است به زودی تاریخ دقیق این برنامه اعلام شود.

والری گرگیف، رهبر 63 ساله روس، مدیر هنری فستیوال شب‌های روشن سن پترزبورگ، آشنایی بسیار قدیمی با علی رهبری دارد و آن هم مربوط به سال‌هایی است که علی رهبری ارکستر فیلارمونیک برلین را رهبری می‌کرده و دستیار هربرت فون کارایان، پرآوازه‌ترین رهبر ارکستر دنیا بود.

با این سابقه قبلی در دو سال گذشته گرگیف مدیر اپرای مارینسکی، چندین بار علی رهبری را برای رهبری ارکستر سن پتزربورگ دعوت کرده اما اکنون این دعوت پذیرفته شده است.

سالن اپرای مارینسکی بزرگترین سالن دنیاست که مدیریت و رهبری آن بر عهده والری گرگیف است. در حال حاضر  350 نوازنده اعضای ارکستر استراوینسکی را تشکیل می‌دهند و این سالن دارای 3 ارکستر بزرگ است. سالن استراوینسکی در سال 1860 افتتاح شد و به محلی برجسته برای اجرای آثار شاخص آهنگسازان اواخر قرن نوزدهم مانند چایکوفسکی، موسورگسکی و ریمسکی کرساکف تبدیل گردید. امروزه خانه اپرا، ارکستر و باله مارینسکی است که از درجه اعتبار بالایی برخوردار است و تنها رهبران پرآوازه و مطرح برای رهبری این ارکستر دعوت می‌شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131