لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 875

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند

لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند
لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند

گروه موسیقی «برافشان» 10 اردیبهشت‌ماه در ساری روی صحنه رفت و با اجرای قطعه‌ی «کاروان شهید» یاد محمدرضا لطفی را زنده کرد.

به گزارش ایسنا، در این کنسرت با خوانندگی غلامرضا رضایی و سرپرستی هامان خلیلی، قطعاتی قدیمی از ساخته‌های علی‌اکبرخان شهنازی، رضاقلی تجریشی، علی‌اصغر بهاری و ابوالحسن‌خان صبا اجرا شد. همچنین در بخش دوم، قطعاتی از ساخته‌های خلیلی - آهنگساز گروه - روی صحنه رفت.

قطعه‌ی «بیز» این اجرا نیز «کاروان شهید» به آهنگسازی محمدرضا لطفی بود که گروه آن را به‌مناسبت سالروز درگذشت زنده‌یاد لطفی انتخاب کرده بود.

غلامرضا رضایی، خواننده‌ی گروه قبل از اجرای این قطعه گفت: بیش از یک سال است که با گروه موسیقی «برافشان» همکاری دارم و این گروه خودش را وام‌دار تفکر و اندیشه‌ی محمدرضا لطفی می‌داند. درست است که جسم خاکی هنرمندانی مانند محمدرضا لطفی یا پرویز مشکاتیان در میان ما نیست، ولی تفکر و اندیشه‌های آن‌ها همیشه زنده است و به‌خاطر همین باید گفت، لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند.

در کنسرت گروه «برافشان» علاوه بر غلامرضا رضایی به‌عنوان خواننده‌ی گروه و هامان خلیلی به‌عنوان آهنگساز، نوازنده‌ی تار و سرپرست، هنرمندانی مانند وحید ربیع‌پور (دف ودایره)، پویا لقایی (رباب)، نیره فخری (عود)، مهدی ولی‌زاده (نی)، فریما موفقی (کمانچه)، مهدی دریاباری (تار)، سهیل‌اله دادیان (تمبک)، مرجان راغب (سنتور)، چکاد فشارکی (کمانچه) و فرزاد موسوی (بم‌تار) حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131