سخنرانی دو پژوهشگر آیینی در جشنواره موسیقی نواحی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1092

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سخنرانی دو پژوهشگر آیینی در جشنواره موسیقی نواحی

سخنرانی دو پژوهشگر آیینی در جشنواره موسیقی نواحی
سخنرانی دو پژوهشگر آیینی در جشنواره موسیقی نواحی

دو پژوهشگر عرصه سینمای مستند در نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران درباره نقش و جایگاه فیلم های مستند ساخته شده با موضوع موسیقی نواحی سخنرانی می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا اصلانی و فرشاد فدائیان با حضور در کرمان به عنوان مهمانان ویژه جشنواره موسیقی نواحی درباره نقش و جایگاه فیلم‌های مستند ساخته شده با موضوع موسیقی نواحی سخنرانی خواهند کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط برگزارکنندگان جشنواره، امسال برای نخستین بار علاوه بر نمایش فیلم‌های مستند و داستانی با موضوع موسیقی نواحی، محمدرضا اصلانی و فرشاد فدائیان به عنوان دو تن از چهره‌های شاخص سینمای مستند کشورمان درباره آثار پخش شده و تاثیر سینما در احیا و شناساندن موسیقی نواحی برای حاضران و علاقه‌مندان سخنرانی می‌کنند.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به دبیری ایرج نعیمایی از روز ۱۷ تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه جاری در شهر کرمان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131