نوربخش: ساختمان خانه موسیقی شماره دو دیگر وجود ندارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1539

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوربخش: ساختمان خانه موسیقی شماره دو دیگر وجود ندارد

نوربخش: ساختمان خانه موسیقی شماره دو دیگر وجود ندارد
نوربخش: ساختمان خانه موسیقی شماره دو دیگر وجود ندارد

ماندن در مکان فعلی

مدیرعامل خانه موسیقی از پس دادن ساختمان شماره دو خانه موسیقی و ماندن در مکان فعلی این مجموعه خبر داد.

حمیدرضا نوربخش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ساختمان شماره دو خانه موسیقی که چندی پیش خریداری آن از شهرداری تهران در رسانه ها منتشر شده بود، توضیح داد: خانه موسیقی شماره دو را به شهرداری پس دادیم و همین ساختمان خودمان را که قبلا فروخته بودیم دوباره پس گرفتیم. روند ماجرا هم به این گونه بود که این ساختمان را ما فروخته و یک ساختمان دیگر را خریداری کرده بودیم و متاسفانه با همین بحث هایی که از سوی منتقدان مطرح شد، جمع بندی بنده و اعضای هیات مدیره این بود که این موضوع را به فضای گذشته برگردانیم.

وی ادامه داد: بعضی از دوستان منتقد بر این باور بودند که اینها چقدر ساختمان می خرند و ما به دلیل برخی از مسائلی که به وجود آمد ترجیح دادیم که این ساختمان را به شهرداری تهران پس بدهیم و مجددا مکان فعلی را در اختیار داشته باشیم. البته جابجایی فیزیکی هنوز اتفاق نیفتاده بود، بنابراین ما همچنان در این مکان فعلی (انتهای خیابان جمالزاده) حضور خواهیم داشت.

مدیرعامل خانه موسیقی بیان کرد: ما این ساختمان را فروخته بودیم و ساختمان دیگری را خریده بودیم، بعد دوستان گفتند که ما ساختمان ۱۰ طبقه ای که البته پنج طبقه بود برای برخی از منافع خریداری کرده ایم. بعد در برخی از رسانه ها و محافل مطرح کردند که اصلا چرا اینها تا این حد به ساختمان خریدن علاقه دارند؟ این بحث ها وقتی مطرح می شود فارغ از بحث های قانونی و حقوقی یکسری ابهاماتی را با خودش به جای می گذارد که اینها تا مدت ها ادامه خواهد داشت. ما هم گفتیم حالا که قرار است چنین فضایی وجود داشته باشد و ما تا ابد باید پاسخ بدهیم که به خدا سوگند ما هیچ پولی دریافت نکردیم و شهرداری خودش ساختمانی را خریده و ساختمانی را فروخته و یک ریال از این پول هم به خانه موسیقی وارد نکرده است، گفتیم بهتر است که فعلا از همین مجموعه خودمان استفاده کنیم.

نوربخش در پایان گفت: در حال حاضر ساختمان شماره دو به شهرداری تهران بازگردانده شده و از شهرداری خواستیم که ساختمان قبلی را دوباره به ما بازگرداند چون قرار بر این بود در صورت حضور در ساختمان جدید ما به طور کلی از این فضا نقل مکان کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131