لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1190

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان

لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان
لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان

 

آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشورمان بعد از مصدومیتی که طی روزهای گذشته از ناحیه پا برای او اتفاق افتاده، از بهبود اوضاع جسمانی خود با نظارت پزشکان خبر داد.

 

لوریس چکناوریان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مصدومیت چند روز گذشته خود توضیح داد: متاسفانه یک بار دو هفته پیش پایم به میله عابر پیاده خیابان اصابت کرد و از ناحیه پا دچار مصدومیت شدم اما از بد حادثه ۳ روز پیش دوباره در خیابان افتادم و تاندوم همین پایی که ۲ هفته پیش دچار آسیب دیدگی شده بود، پاره شد و من درد بسیار زیادی کشیدم.

 

وی ادامه داد: طبق دستور پزشک مجبورم که تا دو هفته در منزل استراحت کنم و تا جایی که می توانم راه نروم، خوشبختانه با توجه به اینکه شکستگی از این ناحیه وجود نداشته و فقط تاندوم ها پاره شده مدت زمان کمتری باید استراحت کنم اما مطمئن باشید در همن چند روز هم در خانه هم استراحت می کنم و هم به فعالیت در موسیقی با جدیت هرچه تمام تر مشغول خواهم بود.

 

این آهنگساز پیشکسوت در بخش پایانی صحبت های خود گفت: از تمامی هنرمندان و مخاطبان موسیقی در این چند روز که بهار آغاز شده می خواهم تا آنجا که می توانند خوش بگذارنند و در کنار خانواده‌های خود بهترین لحظات را رقم بزنند و نگران هیچ چیزی نباشند. من نفس می کشم ، زنده ام و در کنار شما از این بهار زیبا و تعطیلات نوروز لذت می برم.

 

بر اساس این گزارش علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی هم با انتشار دلنوشته ای از مقام هنری استاد لوریس چکناوریان تجلیل کرد.

لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان
لوریس چکناوریان مصدوم شد، آرزوی استاد برای شادی ایرانیان

 

در متن نوشته علیرضا تابش آمده است: «خیابان سی تیر علاوه بر بناهای تاریخی و دینی و فرهنگی و آموزشی ، سرمایه های انسانی ارزشمندی را در خود جای داده، لوریس چکناواریان آهنگساز مشهور ایرانی یکی از آنهاست. او یکی از همسایه های بنیاد سینمایی فارابی است که گاه افتخار میزبانی این استاد ارزشمند موسیقی را دارد. نوروز است و فصل دید و بازدید و سفر، اما لوریس دچار حادثه شکستگی پا شده، به عیادتش می روم او که بیش از ۵۰ سال، آثار شاخص آفرید و اجرا کرد.

 

نقش موثر چکناواریان در موسیقی فیلم ایران انکار ناپذیر است، لوریس شاید یکی از اولین افرادی بود که موسیقی فیلم را با خصلت‌های موسیقی فیلم به کار برد و از سازهای سنتی ایرانی در موسیقی فیلم برای ساختن یک فضای ایرانی استفاده کرد. او یکی از افرادی است که در سینما موسیقی فیلم را به ترتیبی به کار برد که موسیقی فیلم با فرهنگ فیلم و جایی که فیلم در آن ساخته می‌شد، تناسب داشت. او خیلی کار می‌کند و کم حرف می‌زند ، همیشه لبخند بر لب دارد و شور زندگی در وجود اوست ؛ عاشق زندگی است.

 

عکسهای کودکی و نوجوانی اش و پدر و مادرش و اعضای خانواده اش روی دیوارهای کوچک خانه جای گرفته، در کنار پوستر آثارش و نقاشی های منحصر به فرد وی .

 

لوریس بسیار عاطفی است و علاقه بسیاری به خانواده خود دارد اما در تمام لحظات عمومی لوریس موسیقی جاری بوده و لحظه‌ای نیست که او به موسیقی فکر نکند. موسیقی همه وجود لوریس است. او انسانی است که آثارش را از صمیم قلب در خدمت انسانیت قرار می‌دهد. در ارمنستان یک راهپیمایی برای کمک به مردم زلزله زده برگزار کرد و تبدیل به یک قهرمان ملی شد و الان با سازمان محک و چند موسسه خیریه همکاری دارد، او معتقد است معمولا آثاری ماندگار می‌شوند که احساس درون آن‌جاری باشد. در بهار دل انگیز، برای این استاد برجسته موسیقی آرزوی بهبود و سلامتی دارم.»

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131