مردم راه فروشگاه موسیقی را گم کرده‌اند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1336

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مردم راه فروشگاه موسیقی را گم کرده‌اند

مردم راه فروشگاه موسیقی را گم کرده‌اند
مردم راه فروشگاه موسیقی را گم کرده‌اند

 

فروشندگان آلبوم‌های موسیقی در روزهای آخر سال، چندان از بازار رضایت ندارند و گویی تب تند خریدن کالا در آستانه‌ی سال نو، به کالاهای فرهنگی سرایت نکرده است؛ تا جایی که یکی از ناشران قدیمی این حوزه معتقد است، مردم راه فروشگاه‌های موسیقی را گم‌ کرده‌اند!

 

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، با این‌که در هفته‌های اخیر، چند هنرمند مطرح آثار خود را به بازار موسیقی تزریق کردند، اما باز هم نتوانستند، جانی تازه به این بازار راکد ببخشند. این‌ها را برخی مدیران فروشگاه‌های قدیمی موسیقی گفته‌اند.

 

یکی از فروشندگان و ناشران قدیمی موسیقی درباره‌ی شرایط بازار، توضیح داد: بازار موسیقی این روزها اصلا خوب نیست. کلا حال کار خوب نیست. مردم این روزها راه فروشگاه‌های موسیقی را گم کرده‌اند و دیگر پیدا نمی‌کنند، البته بخشی از این موضوع، تقصیر ناشران است.

 

او در این‌باره اظهار کرد: اگر ناشران کارها را با فکر و به‌صورت منظم پخش کنند و منطقی پشت کارها باشد، قطعا شرایط فروش هم بهتر خواهد بود. متأسفانه ناشران آثار موسیقی خود را برای روزهای آخر سال تلنبار می‌کنند که در نتیجه‌ی این کار، علاوه بر فروشگاه‌ها، مشتریان هم گیج می‌شوند.

 

این فروشنده محصولات موسیقی همچنین گفت: فروش آلبوم آخر علیرضا قربانی در ابتدا خوب بود، اما اکنون خیلی خوب نیست. به‌طور کلی در سال 94 و در ماه‌های شهریور و مهر فروش، بسیار خوب و در عین حال عجیب بود. تا به حال چنین شهریوری را تجربه نکرده بودیم؛ اما متأسفانه آن روند ادامه پیدا نکرد، زیرا در آن زمان آثار منتشرشده تنوع درستی داشتند و فضای خوبی هم بر جامعه حاکم بود.

 

***

 

یکی دیگر از فروشندگان موسیقی درباره‌ی وضعیت این روزهای بازار، اظهار کرد: شرایط بازار موسیقی کاملا معمولی است. وقتی هم که آلبوم‌های سالار عقیلی و علیرضا قربانی منتشر شدند، شاید ابتدا شوک کوتاه‌مدتی به بازار دادند، اما دوباره شرایط به حالت عادی بازگشت. به‌طور کلی، وضعیت بازار در سالی که گذشت کاملا معمولی بود.

 

***

 

این در حالی است که مدیر یکی دیگر از فروشگاه‌های موسیقی که از فروش آلبوم‌هایش راضی است، به خبرنگار ایسنا گفت: در روزهای پایانی سال‌، چند خواننده‌ی مشهور آثار خود را منتشر کردند که استقبال مردم از آن کارها خوب بود و سراغ آن‌ها را از فروشگاه‌ها می‌گرفتند؛ اما در شرایطی که دیگر موسیقی به‌صورت اینترنتی به فروش می‌رسد، انتظار فروش بالای آلبوم‌های فیزیکی، توقع بی‌جایی است. مردم دیگر سی‌دی نمی‌خرند و خیلی راحت موسیقی مورد علاقه‌ی خود را دانلود می‌کنند. طبیعی است که در چنین شرایطی، ما رکود را احساس کنیم.

 

او افزود: با همه‌ی این‌ها، سال 94 برای فروش آلبوم‌های موسیقی سال نسبتا خوبی بود، چون چند اثر خیلی خوب به بازار عرضه شدند.

 

***

 

سال 94 در حالی به پایان می‌رسد که بازار موسیقی شرایط مختلفی را در این یک سال تجربه کرد. در برخی ماه‌های سال، انتشار چند آلبوم بازار را شوکه کرد، اما این موضوع دوام چندانی نیاورد و سکون دوباره حکم‌فرما شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131