آثار چهره‌های شاخص از مرحله بررسی شورای موسیقی مستثنی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1210

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آثار چهره‌های شاخص از مرحله بررسی شورای موسیقی مستثنی شد

آثار چهره‌های شاخص از مرحله بررسی شورای موسیقی مستثنی شد
آثار چهره‌های شاخص از مرحله بررسی شورای موسیقی مستثنی شد

 

موسیقی هنری ایران: سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خارج شدن فهرست آثار هنرمندان شاخص برای بررسی های شورای موسیقی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خارج شدن فهرست آثار هنرمندان شاخص برای بررسی های شورای موسیقی خبر داد و گفت: موضوع توجه ویژه به پیشکسوتان و نامداران عرصه موسیقی، موضوعی برخاسته از متن آموزه های آیینی این سرزمین و از جمله مطالبات منطقی فعالان این هنر است و ضروریات مسیر ارزش‌گذاری به توانمندی های متفاوت هنرمندان این حوزه یکی از نکات مهمی بوده که همواره مورد نظر و پیگیری قرار گرفته است.

 

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: بر این مبنا دفتر موسیقی نسبت به تهیه فهرستی از پیشگامان صاحب سبک و نام آوران گرامی موسیقی امروز کشور کرده تا آثار موسیقایی این هنرمندان از مسیر طرح قطعات در شورای موسیقی این دفتر و طی مراحل بازبینی های کارشناسی مستثنی باشد .

 

طالبی گفت: این گام بی تردید ضمن احترام به شان هنری این دسته از سرمایه های معنوی موسیقی ایران، موجب رونق کیفی آثار ارائه شده در فضای هنری کشور و کوتاه شدن فرآیند زمانی صدور مجوزهای اجرا و نشر تولیدات ممتاز شود.

 

چهارم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131