قطعه گم‌شده موتسارت پس از ۲۰۰ سال اجرا شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1661

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قطعه گم‌شده موتسارت پس از ۲۰۰ سال اجرا شد

قطعه گم‌شده موتسارت پس از ۲۰۰ سال اجرا شد
قطعه گم‌شده موتسارت پس از ۲۰۰ سال اجرا شد

قطعه‌ای از موسیقی ولفگانگ آمادئوس موتسارت که برای بیش از ۲۰۰ سال گم شده بود، برای اولین بار پس از کشف، در پراگ پایتخت جمهوری چک اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، این قطعه توسط موتسارت و آنتونیو سالیری که معمولا از او به عنوان رقیب موتسارت یاد می‌شود، نوشته شده بود. یک آهنگساز ناشناس به نام کورنتی نیز در نگارش این قطعه دست داشته است.

این کانتاتا (قطعه موسیقی آوازی یک یا چندنفره با همراهی سازهای موسیقی) چهار دقیقه است و در نوامبر ۲۰۱۵ در موزه موسیقی جمهوری چک پیدا شد و روز سه‌شنبه با ساز هارپسیکورد برای مخاطبان اجرا شد.

سارکا سوکالووا، سخنگوی این موزه گفته است که این قطعه موسیقی کار واقعا ارزشمندی است.

این قطعه موسیقی در سال ۱۷۸۵ نوشته شده و توسط این موزه در اواسط قرن بیستم خریداری شده بود اما آهنگسازانش اخیرا کشف شدند.

ولفگانگ آمادئوس موتسارت را بیشتر دوستداران موسیقی یکی از بزرگترین آهنگسازان تاریخ بشر می‌دانند.

رقیب اصلی موتسارت آنتونیو سالیری بود که گفته می‌شد از روی حسادت او را مسموم کرد. البته تاریخدانان مدت‌هاست که چنین فرضی را رد کرده‌اند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131