اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1383

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است
اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

ساری - مدیر حوزه هنری مازندران، هنر موسیقی را گنجینه‌ای از میراث فرهنگی برشمرد و حفظ و اشاعه هنر اصیل و پاک را از وظایف حوزه هنری بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سینا دلشادی یکشنبه‌شب در مراسم جشن انقلاب و رونمایی از دو آلبوم موسیقی سنتی و آیینی مازندران در سینما سپهر ساری گفت: حوزه هنری نهادی روییده در بوستان انقلاب اسلامی است و پس از پیروزی انقلاب، پا به عرصه هنر و فرهنگ مملکت اسلامی گذاشته است.

وی حفظ و اشاعه هنر اصیل و پاک را از وظایف اصلی حوزه هنری برشمرد و گفت: هنگامی‌که از میراث فرهنگی سخن می‌گوییم نمی‌توانیم از کنار موسیقی بی‌اعتنا بگذریم و موسیقی درواقع تأمل، اندیشه و عشق است.

وی اظهار داشت: موسیقی در کشور ما منشاء و ماهیتی آیینی داشته و راهی برای تقرب به خداوند متعال بوده و همواره بیدارکننده و احیا بخش بوده است.

دلشادی با تجلیل از خدمات استاد اسحاقی پیشکسوت موسیقی سنتی و بومی مازندران از وی به‌عنوان گنجینه میراث فرهنگی و غنی یادکرد و گفت: موسیقی پاک و منزه تنها برای تفنن و تفریح نیست بلکه راهی برای تفکر، تأمل و تزکیه است.

جلال محمدی سرپرست گروه هنری تبری و مشاور موسیقی حوزه هنری مازندران نیز در این مراسم گفت: مازندران به دلیل گستردگی حوزه جغرافیایی، موسیقی قوی و غنی نسبت به سایر استان‌ها دارد.

وی اظهار داشت: مازندران نسبت به سایر استان‌ها از تنوع موسیقی و سازهای موسیقی برخوردار است.

دو آلبوم موسیقی نوروز خوانی و تبری هم‌زمان با جشن انقلاب با شرکت هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی در سینما سپهر ساری رونمایی شد.