اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1386

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است
اشاعه هنر اصیل وظیفه حوزه هنری است

ساری - مدیر حوزه هنری مازندران، هنر موسیقی را گنجینه‌ای از میراث فرهنگی برشمرد و حفظ و اشاعه هنر اصیل و پاک را از وظایف حوزه هنری بیان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سینا دلشادی یکشنبه‌شب در مراسم جشن انقلاب و رونمایی از دو آلبوم موسیقی سنتی و آیینی مازندران در سینما سپهر ساری گفت: حوزه هنری نهادی روییده در بوستان انقلاب اسلامی است و پس از پیروزی انقلاب، پا به عرصه هنر و فرهنگ مملکت اسلامی گذاشته است.

وی حفظ و اشاعه هنر اصیل و پاک را از وظایف اصلی حوزه هنری برشمرد و گفت: هنگامی‌که از میراث فرهنگی سخن می‌گوییم نمی‌توانیم از کنار موسیقی بی‌اعتنا بگذریم و موسیقی درواقع تأمل، اندیشه و عشق است.

وی اظهار داشت: موسیقی در کشور ما منشاء و ماهیتی آیینی داشته و راهی برای تقرب به خداوند متعال بوده و همواره بیدارکننده و احیا بخش بوده است.

دلشادی با تجلیل از خدمات استاد اسحاقی پیشکسوت موسیقی سنتی و بومی مازندران از وی به‌عنوان گنجینه میراث فرهنگی و غنی یادکرد و گفت: موسیقی پاک و منزه تنها برای تفنن و تفریح نیست بلکه راهی برای تفکر، تأمل و تزکیه است.

جلال محمدی سرپرست گروه هنری تبری و مشاور موسیقی حوزه هنری مازندران نیز در این مراسم گفت: مازندران به دلیل گستردگی حوزه جغرافیایی، موسیقی قوی و غنی نسبت به سایر استان‌ها دارد.

وی اظهار داشت: مازندران نسبت به سایر استان‌ها از تنوع موسیقی و سازهای موسیقی برخوردار است.

دو آلبوم موسیقی نوروز خوانی و تبری هم‌زمان با جشن انقلاب با شرکت هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی در سینما سپهر ساری رونمایی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131