سخنرانی درویشی، شکارچی، مختاباد و مرادخانی برای مرد موسیقی مازندران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1365

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سخنرانی درویشی، شکارچی، مختاباد و مرادخانی برای مرد موسیقی مازندران

موسیقی هنری ایران: بزرگداشت زنده یاد احمد محسن پور قادی کلایی با سخنرانی علی اکبر شکارچی، محمدرضا درویشی، عبدالحسین مختاباد و علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت زنده یاد احمد محسن پور قادی کلایی آهنگساز ، نوازنده، نظریه پرداز موسیقی قومی و موسس فرهنگخانه مازندران  23 بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود

 

این برنامه که از ساعت 15 روز جمعه همین هفته در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران آغاز می شود توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با مشارکت موسسه فرهنگی پارپیرار ترتیب داده شده و طی آن علی اکبر شکارچی، محمدرضا درویشی، عبدالحسین مختاباد و علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سخنرانی خواهند پرداخت.

 

احمد محسن پور قادیکلایی متولد یکم اسفند 1324 با فراگیری ساز ویولن وارد دنیای موسیقی شد و از سال 1352 به عضویت گروه موسیقی محلی رادیو ساری در آمد. او در سال 1364 نخستین مرکز آموزش موسیقی و پژوهش فرهنگی هنری را با نام فرهنگخانهی مازندران در ساری بنیانگذاری کرد. او طی نزدیک به چهار دهه فعالیت جدی و حرفهای خود آثار صوتی،تصویری و مکتوب پرشماری را به دوستان موسیقی مازندران عرضه کرده است.

 

تک نوازی سعدی صادقی، اسحاقی و علی اکبر شکارچی نیز بخشهای دیگری از این برنامه خواهد بود. در پایان نیز هنرمندان گروه هزار دستان قطعاتی رابرای حضار اجرا می کنند.

بیست و یکم بهمن نود و چهار