تندیس پرویز مشکاتیان در نیشابور پرده برداری می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1429

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تندیس پرویز مشکاتیان در نیشابور پرده برداری می‌شود

موسیقی هنری ایران: بهداد بابایی گفت : تندیس زنده یاد پرویز مشکاتیان اثر "علی قدمیاری" که از سنگ مرمر هشت تنی ساخته شده است روز هشتم مهرماه در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور پرده برداری می شود.

خواهرزاده پرویز مشکاتیان با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت : خیابان محل زندگی خانواده پدری استاد پرویز مشکاتیان به همت شواری شهر و شهرداری نیشابور به نام این هنرمند تاثیرگذار تغییرنام یافت .

بهداد بابایی در ادامه با سپاسگزاری از مردم قدرشناس این شهر افزود: مراسم یکمین سالگرد درگذشت پرویز مشکاتیان در این شهر همچون مراسم تشییع در سال گذشته با شکوه خاصی برگزار شد و طی مراسم دیگری که قرار است روز پنجشنبه در فرهنگسرای سیمرغ این شهر برگزار شود علاوه بر پرده برداری از تندیس استاد، برنامه های دیگری در این خصوص اجرا می شود.

این نوازنده سه تار با اشاره به همکاری خوب مسئولان نیشابورگفت : من به سهم خود از مسئولان شهر نیشابور بویژه شورای شهر و شهرداری این شهر سپاسگزاری می کنم چرا که در این یکسال شان و جایگاه استاد پرویز مشکاتیان را شناخته و اقدامات شایسته ای انجام داده اند.

بابایی در پایان گفت : مزار پرویز مشکاتیان با طراحی فضای سبز شهرداری ، جدول کشی ،گلکاری و ...شده و هم اکنون دارای فضای مناسبی در کنار مقبره خیام شده است و به زودی تندیس استاد در این مکان نصب خواهد شد.

دوم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131