الهامیان، سادات افسری و چکناواریان: سه دیدگاه درباره شور آواز

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 858

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سه دیدگاه درباره شور آواز

سه دیدگاه درباره شور آواز

سه دیدگاه درباره شور آواز
سه دیدگاه درباره شور آواز

محسن الهامیان - مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی - درباره کنسرت «شور آواز» ارکستر و کُر «بل کانتو» گفت: انتظار نداشتم یک گروه آماتور بتواند چنین اجرای خوبی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، کنسرت «شور آواز» ارکستر و کُر «بل کانتو» هفتم شهریورماه در تالار وحدت برگزار شد. در این کنسرت، ۱۲ قطعه اپرای ایتالیایی اجرا شد. کسانی مانند لوریس چکناواریان، محسن الهامیان و هما سادات افسری که به تماشای این اجرا نشستند، در گفت‌وگو با ایسنا، به بیان دیدگاه‌شان درباره این کنسرت پرداختند.

هما سادات افسری - مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی- در این‌باره معتقد است: نیما پناهی‌ها - رهبر این کنسرت - واقعا سال‌های سال است که با وجود جوان بودن، برای ارکستر و تنظیم آثار زحمات زیادی کشیده است. پارتیتورهای این کنسرت به‌نحو احسن اجرا شدند و دقت بسیاری روی آن‌ها صورت گرفته بود. من آینده خوبی را برای این گروه می‌بینم. انتخاب او در حد یک ارکستر مجلسی، بسیار سنجیده بود و افراد خوبی برای کُر انتخاب شده بودند.

محسن الهامیان - مدرس و پژوهشگر حوزه موسیقی - نیز درباره این اجرا به ایسنا گفت: اجرای خیلی خوبی بود. اعضای ارکستر و کُر خیلی علاقه‌مند و کوشا بودند که این‌گونه خود را ارتقا دادند. کارهای سختی برای اجرا انتخاب کرده بودند و در انتقال احساس موسیقی موفق عمل کردند. اگر حتی نقطه ضعفی در اجرا وجود داشته باشد، این خوبی‌ها آن نقاط ضعف را می‌پوشاند.

لوریس چکناواریان - آهنگساز و رهبر ارکستر - نیز درباره «شور آواز» اظهار کرد: کار خیلی خوبی بود و خیلی زحمت کشیده بودند. ذوق و اشتیاق در گروه کُر به چشم می‌خورد و خیلی خوب بود.

به گزارش ایسنا، در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، مونیکا لران (کنسرت‌مایستر)، امین عطایی (نوازنده ویولن)، پژمان اختیاری (نوازنده ویولا)، نگار نوراد (نوازنده ویلنسل)، پروانه انارکی (نوازنده کنترباس) و نیز پریسا دلفانی (خواننده سوپرانو)، مرتضی اکبرزاده غلامی (خواننده تنور)، محمد حقیقی (خواننده باس) و همچنین دیگر خوانندگان آواز در کُر «بل کانتو» به هنرنمایی پرداختند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131