اوضاع استاد شجریان چگونه است؟

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in مقالات بازدید: 964

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اوضاع استاد شجریان چگونه است؟

اوضاع استاد شجریان چگونه است؟

اوضاع استاد شجریان چگونه است؟
اوضاع استاد شجریان چگونه است؟

 

 در چند روز گذشته دوستان زیادی از طرق مختلف تماس گرفتند و جویای اوضاع جسمی استاد شجریان شدند وحتی برخی شایعات هم فضای رسانه‌های مجازی و سایت‌ها را پر کرد و البته برخی فرصت ‌طلبان نیز خبرهایی را انتشار دادند که با اصل ماجرا تفاوت‌های اساسی دارد.

 

آنگونه که من از چند تن از دوستان مقیم شهر ساکرامنتو پی‌گیری کردم اوضاع استاد شجریان در یک پروسه درمان قرار دارد و طبیعی است که درمان چنین بیماری‌ای که این همه سال با فرد بوده است نیازمند زمان است و هم بیمار باید شکیبا باشد و به تجویز پزشک عمل کند و هم  اطرافیان  و به خصوص علاقه‌مندان به استاد شجریان.

 

خلاصه کلام این که اوضاع استاد شجریان خطرناک نیست اگر چه بیماری ایشان خطرناک است و هم اکنون هم فرزندان استاد، از جمله همایون که تلاش بسیاری هم کرد برای آمدن نزد استاد و برخی موانع ویزایی تاخیراتی را در کارش ایجادکرد، در این شهر است و نزدیک پدر و حتي از قول ايشون نقل شده است كه ام آر اي استاد خوب بوده و تنها ضعف ناشي از شيمي درماني سنگين دارند كه بايد شرايطي را فراهم كرد و خود استاد نيز مقاومت و همتي صرف كنند تا مرحله دوم درمان آغاز شود.

 

برای سلامتی استاد دعا می‌کنیم و همچنین از خود ایشان هم می‌خواهیم که عزمش را جزم‌تر کند برای شروع دوره تازه درمان که طبیعی است آسان نخواهد بود. اما شجریان نشان داده است که روحیه مقاومی دارد و می‌تواند بر مشکلات غلبه کند، حتی اگر بیماری سخت‌سری چون سرطان باشد كه در اين دوره و زمانه و به خصوص با امكانات پزشكي پيشرفته اي كه در آمريكاست ، بسياري بر آن غلبه كرده و زندگي عادي خود را دنبال كرده اند.

 

سيد ابوالحسن مختاباد  (سربانگ)

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131