شهداد روحانی: قطعه خلیج فارس، را به همه شهیدان ایران تقدیم می‌کنم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 756

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شهداد روحانی: قطعه خلیج فارس، را به همه شهیدان ایران تقدیم می‌کنم

موسیقی هنری ایران: شهرداد روحانی با بیان اینکه مالکیت چند‌هزار‌ساله جزایر سه‌گانه درقطعه سوئیت «خلیج تا ابد فارس» به اثبات رسیده است، گفت: این اثر را به انسان‌های والایی که در راه پاسداری از کشور مقدس‌مان شهید شدند، تقدیم می‌کنم.

شهرداد روحانی»رهبر ارکستر سمفونیک تهران «خلیج فارس» در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس در خصوص اجرای برنامه این ارکستر در هفته جاری در تالار وحدت تهران، اظهارداشت: سوئیت «خلیج فارس» در مدت ۶ ماه ساخته شده است و با پرداختن به موضوع خلیج فارس در حال حاضر دارای ۵ قسمت اجرا در کنسرت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نخستین بخش این سوئیت با عنوان «خلیج تا ابد فارس» نام گرفته است، گفت: دره ستارگان، جنگل حرا، حیات آبی خلیج فارس و خلیج تا ابدفارس از دیگر عناوین این سوئیت است.

 

* قطعه «خلیج تا ابد فارس»تقدیم به همه شهیدان ایران‌زمین

 

روحانی خاطرنشانکرد: من قطعه «خلیج تا ابد فارس» را به انسان‌های والا و شریفی که درراه پاسداری از وجب به وجب کشور مقدس‌مان فداکاری کرده و در این راه شهید شده‌اند،تقدیم می‌کنم و تلاش کردم در این قطعه اولاً نشان بدهم که چقدر این کشورعزیزمان مهم و بزرگ و دارای انسان‌های والایی است.

 

* تاکید قطعه «خلیج فارس» برمالکیت چند هزار ساله جزایر سه‌گانه ایران

 

دانش‌آموخته آکادمی موسیقی وین در اتریش، یادآور شد: هرچند ساخت سوئیت «خلیج فارس» مدت ۶ ماه طول کشیده است اما امیدوارم اثر ماندگاری برای کشورم خلق کرده باشم، چرا کهدر این قطعه ماندگار، عظمت و مالکیت چند هزار ساله جزایر سه‌گانه را اثبات کردم.

وی تصریح کرد: استفادهاز گروه کر، ارکستر سمفونیک، سازه‌های کوبه‌ای مانند دف و دمام را برایاین قطعه در نظر گرفتم.

روحانی با بیان اینکه وضعیت گروه ارکستر در حال حاضر بسیار مطلوب است، گفت: همکاری نوازنده‌هاو تک تک افراد گروه باعث شده است تا با تمام انرژی و توان به تمرین خود ادامهدهیم.

سازنده موسیقی افتتاحیه بازی‌های المپیک آسیایی تایلند، یادآور شد:‌ با توانایی و استعدادی که درمیان نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران می‌بینیم می‌توان گفت با یک برنامه‌ریزی درازمدت و حمایت همه جانبه می‌توان شاهد پیشرفت این ارکستر در سطح آسیایی بود.

 

* همکاری با هموطنانم یکی ازدلایل موفقیت من است

 

رهبر ارکستر «آکروپولیس»در پاسخ به دلایل موفقیت خود افزود: همکاری با هموطنانم یکی از دلایل موفقیت من است، چرا که این همکاری باعث به وجود آمدن انرژی مضاعف در من می‌شود و درعین کار کردن تجربیات کاری همدیگر را به هم منتقل می‌کنیم و امیدوارم هموطنانم در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی در دنیا برتر باشند چرا که شایستگی دارند.

 

* همکاری با ارکستر سمفونیک تهران زیباتر از رهبری گروه «آکروپولیس» است

 

 

وی در پایان حضور درارکستر سمفونیک تهران را زیباترین خاطره هنری خود یاد کرد و گفت: برای حضور وهمکاری با ارکستر سمفونیک تهران حتی زیباتر از رهبری گروه «آکروپولیس» است.

به گزارش فارس، دفترموسیقی ارکستر سمفونیک تهران به رهبری «شهرداد روحانی» سوئیت «خلیج فارس» رادر روزهای ۱۳ ،۱۴ و ۱۵ اردیبهشت‌ماه جاری در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.

علاقمندان می‌تواننداز طریق سامانه سی گذر و مراکز فروش گیشه تالار وحدت بلیت این اجراها را دریافت کنند.

یازدهم اردیبهشت نودو یک

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131