ژیوار شیخ‌اسلام: بنیاد رودکی، هنرمند را تاجر فرض کرده‌است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 747

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ژیوار شیخ‌اسلام: بنیاد رودکی، هنرمند را تاجر فرض کرده‌است

ژیوار شیخ‌اسلام که قرار بود ۱۷ و ۱۸ شهریورماه در تالار وحدت؛ کنسرت برگزار کند به‌دلیل تغییر در قوانین تالار وحدت برای پرداخت اجاره بهای سالن، در اجرای صحنه‌ای در این تالار مردد است. ایلنا: ژیوار شیخ‌اسلام(خواننده و سرپرست گروه موسیقی ژیوار) گفت: معمولا هر سال چند کنسرت طی سال در تالار وحدت برگزار می‌کردیم اما هم‌اکنون به‌دلیل افزایش اجاره بهای این تالار و تغییراتی که در پرداخت هزینه‌ها اعمال شده است؛ امکان به صحنه رفتن نداریم.
وی افزود: قانون جدید تالار وحدت امروز به‌گونه‌ای است که برای هر اجرا سه چک از هنرمندان دریافت می‌شود. مبلغ یکی از آن‌ها که شامل هزینه‌ی بهای سالن است؛ پنج میلیون تومان است که باید پنج روز قبل ازاجرا نقد شود درغیراین‌صورت اجازه‌ی به صحنه رفتن به هنرمند داده نمی‌شود.
سرپرست گروه موسیقی ژیوار با انتقاد از سیاست‌های بنیاد رودکی در عدم حمایت از هنرمندان زحمتکش این مرز و بوم خاطرنشان کرد: متاسفانه مسوولان بنیاد رودکی، جیب ما را با حبیب یک تاجر اشتباه گرفته‌اند که برای هر اجرا؛ سه چک از هنرمند دریافت می‌کنند. شاید این دوستان هنرمند را تاجر فرض کرده‌اند.
شیخ‌اسلام بااشاره به اینکه ۱۲ سال از تاسیس گروه ژیوار می‌گذرد، افزود: گروه ژیوار یکی از پرکارترین گروه‌های موسیقی بود که همیشه با قطعات جدید به صحنه می‌آمد اما متاسفانه درحال حاضر چاره‌از جز کنار کشیدن از فعالیت صحنه‌ا ی در ایران نداریم.
این بانوی خواننده در ادامه صحبت خود به مصاحبه‌ی یکی از مسوولان بنیاد رودکی با رادیو اشاره کرده و گفت: این مقام مسوول گفته است که قوانین تالار وحدت هیچ تغییری نداشته و در تالار وحدت همچنان بر روی هنرمندان باز است حال آنکه اگر تالار وحدت در گذشته ۳۰ درصد از بلیت‌های فروش رفته را برای خود برمی‌داشت امروز باید هزینه‌ی تمام تالار وحدت چه مخاطب داشته باشد یا خیر را پنج شب قبل از اجرا دریافت کند.
شیخ‌اسلام با اشاره به اینکه وضع این قانون منجر می‌شود که هنرمندانی که از وضعیت مالی چندان خوبی برخوردار نیستند، از اجرای صحنه‌ای عقب‌نشینی کنند درنتیجه تنها راه برای هنرمندان درجه چندم که پول و پارتی مناسب دارند، باز می‌شود.
این هنرمند همچنین گفت: در صحبتی که با یکی از مسوولان بنیاد رودکی داشتم؛ به ما پیشنهاد شد که بلیت‌های کنسرت را یک ماه زودتر بفروشیم این درحالی است که مجوز کنسرت معمولا ۱۰ روز قبل از اجرا منتشر می‌شود و فروش بلیت کنسرتی که هنوز مجوز نگرفته؛ غیرقانونی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131