محمد سریر: آلبوم‌های موسیقی دولتی به شکل محدود به فروش برسد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 673

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد سریر: آلبوم‌های موسیقی دولتی به شکل محدود به فروش برسد

موسیقی هنری ایران: مدیرعامل خانه موسیقی گفت: استفاده از بودجه دولت در تولید محصولات فرهنگی و هنری تنها به منظور الگوسازی تولید نمی شود بلکه برای حفظ شان هنر و هنرمند باید به طور محدود به فروش برسد.

مدیرعامل خانه موسیقی ضمن بیان این مطلب، تولید محصولات موسیقایی توسط بخش دولتی را در صورتی خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی دانست که موازی با فعالیت های فرهنگی در بخش خصوصی باشد و در توضیح این مطلب به خبرنگار مهر، گفت : نهادهای وابسته به دولت به عنوان یک نگاه هدایت کننده در حوزه هنر می توانند به عنوان نهادی الگوساز مطرح باشند و یا بخش هایی از هنر ارزنده در حوزه های مختلف هنر به خصوص فعالیت های موسیقایی را مورد حمایت قرار دهند چراکه برخی از آثار از جهت فرهنگی فاکتورهای شاخصی دارند که کمتر مورد توجه مخاطب است و این وظیفه بخش دولتی است .

وی در پاسخ به این سئوال که آیا انجام فعالیت هایی موازی توسط بخش دولتی با تولیدات بخش خصوصی در حوزه الگوسازی قرار می گیرد گفت : مسلم است انجام فعالیت های موازی وظیفه هدایتگری بخش دولتی را زیر سئوال می برد و یا از سوی دیگر به کرات دیده شده که آثاری در بخش دولتی تولید می شود که به لحاظ کیفی و درجهت الگوسازی حرفی برای گفتن ندارد و البته منظور من تولید آثاری از این دست نیست؛ بلکه آنچه در بحث الگوسازی با بودجه دولت حائز اهمیت است تغییر و ارتقاء ذائقه جامعه است به شکل مطلوب است و حالا در این بین ممکن است آثاری که در بخش دولتی به فروش می رسد بازده مالی نداشته باشد اما اگر بخش دولتی بخواهد با امکانات مالی که در اختیار دارد وارد بازار شود و با بخش خصوصی رقابت کند کارشکنی محسوب می شود.

سریر در پایان صحبت های خود فروش آثار تولید شده در بخش دولتی را الزامی دانست و گفت : آنچه در بحث اقتصاد هنر مطرح است توجه به این مطلب است که هیچ اثر هنری را به طور مجانی نمی توان تولید و در اختیار مخاطب قرار دارد و بدیهی است که جذابیت در الگوسازی از اولویت های اصلی کار است و اگر این اولویت رعایت شود فروش اثر ایرادی ندارد ضمن اینکه من معتقدم که یک اثر هنری نباید به طور رایگان عرضه شود چراکه عرضه رایگان اثر به معنای کم ارزش بودن آن تلقی می شود.

دوازدهم بهمن هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131