ارسلان کامکار: "شهادت نامه عشاق" برای اجرا در ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 847

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارسلان کامکار: "شهادت نامه عشاق" برای اجرا در ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود

موسیقی هنری ایران: ارسلان کامکار گفت: قطعه "شهادت نامه عشاق" از جهت رنگ بندی صوتی و نوع سازبندی برای اجرا توسط ارکستر سمفونیک تهران مناسب نبود.

ارسلان کامکار سرگروه نوازندگان ویولن ارکسترسمفونیک تهران ضمن بیان این مطلب در خصوص چرایی مناسب نبودن اجرای این قطعه توسط ارکسترسمفونیک تهران به خبرنگار مهر گفت : از آنجا که  در اجرای ملودی "شهادت نامه عشاق" سازهای موسیقی ایرانی نقش اساسی را برعهده داشتند معتقد هستم که این اثر بیشتر برای اجرا در ارکستر موسیقی ملی مناسب بود و می توانست با اجرا توسط این ارکستر رنگ و بوی ملی و بومی بیشتری به خود بگیرد.

وی در ادامه افزود : قطعه "شهادت نامه عشاق" سروده علی معلم و با آهنگسازی غلامرضا حقیقی فرد به لحاظ ساخت ملودی اثر خوبی از آب درآمد و خودمن برخی از ملودی های این قطعه را دوست داشتم و معتقدم که شاعر و آهنگساز با تمام اعتقاد خود این قطعه را سروده و آهنگسازی کرده بودند و درست به همین دلیل بود که بردل می نشست.

این نوازنده ویولن در ادامه به فعالیت ارکستر سمفونیک تهران در جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و گفت : هنوز رپرتوار ارکسترسمفونیک تهران برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر مشخص نشده است اما به احتمال بسیار قرار است اجرای این ارکستر به رهبری شهرداد روحانی برگزار شود و ایشان طی چند روز آینده به ایران می آید.

کامکار در پایان به برنامه های آتی گروه موسیقی کامکار اشاره کرد و گفت : تا پایان سال هیچ اجرای صحنه ای نداریم و برنامه های این گروه در سال آینده از سر گرفته می شود اما خودمن مشغول آهنگسازی روی برخی از اشعار فروغ فرخزاد و احمد شاملو هستم که قرار است به صورت آلبوم با عنوان "آفتاب می شود" منتشر شود.

هشتم بهمن هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131