ژیوار شیخ اسلام: بلژیکی‌ها از کنسرت گروه بال وشان استقبال خوبی کردند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 715

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ژیوار شیخ اسلام: بلژیکی‌ها از کنسرت گروه بال وشان استقبال خوبی کردند

موسیقی هنری ایران: گروه موسیقی «بال وشان» به سرپرستی و آهنگسازی کیوان کیانیان با همخوانی ژیوار شیخ الاسلامی ، اول ژانویه، ۲۵ دی در شهر ژنت در کشر بلژیک روی صحنه رفت. این گروه امروز هم در شهر انتیورپن؛ یکی دیگر از شهرهای بلژیک؛ به اجرای برنامه می‌پردازد.

ژیوار شیخ اسلام(خواننده) که هم‌اکنون به‌منظور برپایی کنسرت با این گروه در اروپا به‌سر می‌برد، در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: کنسرت شب گذشته؛ ساعت ۲۰ در سالن رز سنترال در شهر ژنت برگزار شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. امروز نیز همین گروه در سالن Reuzenpoort در شهر انتیورپن به صحنه می‌رود.

شیخ اسلام در ادامه گفت: امشب در بخش نخست؛ قطعاتی از ساخته‌های کیوان کیانیان در برنامه اجرا می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به قطعه‌ی آوازی «خرقه پوشان» با شعری از حافظ، تصنیف «روی ساقی» با شعری از مولانا، تک نوازی تنبور، تصنیف «پرده در پرده» با شعری از مولانا، یک قطعه آوازی بر اساس «مقام مجنونی»، دو نوازی تنبور و کمانچه و در پایان تصنیف «طالع اگر مدد دهد» اشاره کرد.

شیخ اسلام خاطرنشان کرد: همچنین بخش دوم به موسیقی فولکلور اختصاص دارد که ازجمله آنها می‌توان به قطعه‌ی بی‌کلام در مقام «سپاهان» اشاره کرد. تصنیف کردی «مرو لا لم» براساس یک شعر فولکلور، تکنوازی عود، تصنیف کردی «عزیزِم» روی یک ترانه محلی، آواز اصفهان و در پایان تصنیف خانقاهی «یاهو» از دیگر قطعاتی است که در این دو شب اجرا می‌کنیم.

سرپرست گروه موسیقی ژیوار افزود: همچنین گروه موسیقی«بال وشان» در همین ماه در شهر فرانکفورت آلمان، شهرهای استکهلم، وستروس و اوسپالای سوئد اجرا خواهد داشت.

گروه «بال وشان» به سرپرستی و آهنگسازی کیوان کیانیان، ژیوار شیخ الاسلامی(همخوان)، ایثار یاور(نوازنده سازهای کوبه‌ای)، سونیا نظامی(نوازنده کمانچه) و تینا پیرهادی(نوازنده عود) در شهرهای مختلفی از اروپا روی صحنه می‌رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131