با رهبری حمید متبسم تمرین گروه موسیقی «پردیس» در هلند آغاز شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 694

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با رهبری حمید متبسم تمرین گروه موسیقی «پردیس» در هلند آغاز شد

موسیقی هنری ایران: گروه بین‌المللی «پردیس» در شهر هرلن هلند به رهبری «حمید متبسم» تمرینات خود را بار دیگر از سرگرفته است.

به گزارش ایسنا،طبق اطلاعیه رهبر گروه قرار است قطعات ساخته شده حمید متبسم همچون «شقایق»، «در ستایش صبح» و «دنیایی برای همه» از  ـ ۹ ژانویه ۲۰۱۱ ـ برابر با نوزدهم دی ماه سال جاری تمرین شود.

به دنبال این برنامه گروه «پردیس» در ماه مارس کنسرت خواهد داشت که تاریخ دقیق آن به زودی مشخص خواهد شد.

گروه بین المللی «پردیس» متشکل از نوازندگان هلندی و ایرانی است که اکثر نوازندگان بخش ایرانی گروه پردیس شاگردان حمید متبسم هستند و در بخش نوازندگی تنبک نیز پیمان ناصح‌پور سال گذشته به دعوت حمید متبسم به گروه پردیس پیوست.

پیمان ناصح پور کارگاه‌های موسیقی کوبه‌ای ایران را در شهر دوسلدورف آلمان پیگیری می‌کند و تاریخ بعدی برگزاری این کارگاه، ۱۵ ژانویه ۲۰۱۱ است.

بیست و دوم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131