همایون خرم: با نمونه خوب موسیقی می‌توان به مبارزه با موسیقی ضعیف پرداخت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 577

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایون خرم: با نمونه خوب موسیقی می‌توان به مبارزه با موسیقی ضعیف پرداخت

موسیقی هنری ایران: همایون خرم پیشنهاد داد که برای ماندگار کردن فرهنگ اصیل موسیقی ایرانی، اهل فن بنشینند و به صورت علمی با جوانان علاقه‌مند به گفت‌و‌گو بپردازند.

به گزارش روابط‌عمومی این سازمان، وی به مناسبت انتشار آلبوم ردیف نوازی استاد سیدحسن کسایی افزود: شهرداری یک موسسه بزرگ است که با مردم سروکار دارد و مردم نیز از طریق فرهنگ‌شان با یکدیگر ارتباط صمیمانه دارند. بنابراین سازمانی فرهنگی و هنری که با مردم در تماس است، می‌تواند از طریق هنر و بخصوص موسیقی، این ارتباط را تحکیم بخشد، زیرا هنر از اموری است که میان مردم مشترک است.

وی با اشاره به آلبوم استاد کسایی خاطر نشان کرد: استاد کسایی خدمت شایسته ای به موسیقی کرده است و در حقیقت پیوندی با جوانان برقرار کرده تا موسیقی را مورد دقت قرار بدهند و عمق این موسیقی را دریافت کنند.

همایون خرم پیشنهاد داد که برای ماندگار کردن فرهنگ اصیل موسیقی ایرانی، اهل فن بنشینند و به صورت علمی با جوانان علاقه‌مند به گفت‌و‌گو بپردازند.

آلبوم «ردیف موسیقی با روایت نی استاد سیدحسن کسایی» شامل چهار لوح فشرده از گوشه‌های دستگاه‌های موسیقی ایرانی، از آخرین تولیدات مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که با حمایت موزه موسیقی و توسط موسسه آوای باربد، بتازگی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

بیست و دوم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131