رضایی: جشنواره موسیقی فجر همزمان در چند استان برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 649

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضایی : جشنواره موسیقی فجر همزمان در چند استان برگزار می‌شود

موسیقی هنری ایران: دبیر اجرایی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر گفت: در این دوره ، جشنواره موسیقی به طور همزمان در مراکز استانها برگزار می‌شود.

بابک رضایی با اعلام این خبر در خصوص کم و کیف برگزاری بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به طور همزمان در تهران و سایر استان ها به خبرنگار مهر گفت : یکی از موضوعات جدی که در ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر پیگیری می شود برگزاری جشنواره به صورت همزمان در تهران و شهرستان ها است مشروط بر اینکه سه گروه موسیقی مستقل از استان های موردنظر حضور داشته باشند و اگر این شرط رعایت شود سه گروه دیگر هم از ستاد برگزاری جشنواره معرفی می شوند تا در طول شش روز برگزاری جشنواره هرشب یک اجرا داشته باشند.

وی در ادامه افزود : ایجاد این بخش در جشنواره موسیقی فجر هم به فعال شدن موسیقی استان ها کمک می کند و هم برای مخاطب های استانی دارای جذابیت است و با گروه های موجود در استان خود آشنا می شوند.

رضایی در ادامه به روند برنامه ریزی ستاد اجرایی برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی اشاره کرد و گفت : ستاد جشنواره تشکیل شده و تقسیم مسئولیت ها صورت گرفته است و برگزاری جشنواره در ۱۳ سالن در سطح تهران به قطعیت رسیده است؛ یکی از اتفاق های نیکو در این دوره از جشنواره اعلام فراخوان طراحی پوستر بود و پس از آن ۱۶۰ پوستر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از آن تعداد به دو طرح نهایی رسیدیم که قرار است پس از بررسی شورای سیاستگذاری جشنواره از بین این دو طرح انتخاب درست انجام شود همچنین کمیته ویژه ای برای تهیه کتابچه راهنمای برنامه گروه های موسیقی تشکیل شده است که نظارت مستقیم بر دفترچه راهنما دارند تا اطلاعات گروه های شرکت کننده در جشنواره هم در بخش رقابتی و هم در بخش جنبی را به درستی همراه با جدول جشنواره ارائه دهند.

دبیر اجرایی جشنواره موسیقی فجر در ادامه صحبت های خود به اختصاص بخشی با عنوان جشنواره جشنواره ها اشاره کرد و گفت : در این بخش که از تازه ترین بخش های جشنواره موسیقی فجر است از گروه های برگزیده درجشنواره پیشین دعوت می کنیم که در این بخش حضور داشته باشند و آثاری اجرا کنند در واقع وجود این بخش هم ایجاد تنوع می کند و هم انگیزه ای برای گروه های حاضر در جشنواره موسیقی فجر می کند از همین رو قرار است یک ستون در جدول جشنواره با در نظرگرفتن سالن مشخص برای این بخش درنظر بگیریم.

وی در ادامه افزود : آمار دقیق از آثار ارسال شده در بخش رقابتی جشنواره در دست نیست اما شواهد امر حاکی از آن است که این بخش از جشنواره موسیقی در چهار بخش موسیقی ایرانی ، موسیقی ارکسترال ، موسیقی کرال و آهنگسازی جای خود را در جشنواره به خوبی باز کرده و توجه اهالی موسیقی در نقاط مختلف را نیز به خود جلب کرده است و نام گذاری بخشی به نام جشنواره جشنواره ها به همین منظور بوده است تا یادآورعملکرد بخش رقابتی موسیقی جشنواره در چندسال اخیر باشیم.

رضایی در پایان به افزود : فرم جشنواره موسیقی برای حضور در بخش بین الملل جشنواره به کشورهای مختلف ارسال شده است و تا کنون گروه هایی از کشورهای اتریش ، اکراین ، هند ، اسپانیا و آذربایجان اعلام آمادگی کرده اند.

نوزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131