ارکیده حاجی وندی: موسیقی بانوان به ثبات لازم نرسیده است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 606

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکیده حاجی وندی: موسیقی بانوان به ثبات لازم نرسیده است

موسیقی هنری ایران: سرپرست گروه موسیقی ارکیده گفت : موسیقی بانوان در طول سالها فعالیت خود با فراز و نشیب های فراوان روبرو بوده و به ثبات لازم نرسیده است .

ارکیده حاجی وندی سرپرست گروه موسیقی "ارکیده" ضمن بیان این مطلب به خبرنگار مهرگفت : موسیقی بانوان مخاطب خاص خودش را دارد و خوشبختانه در طول سالها فعالیت خود با استقبال خوبی مواجه شده اما هربار که قصد برگزاری کنسرت می کنیم با مسائل بسیاری روبرو می شویم که دست و پنجه نرم کردن با این مشکلات انرژی بسیاری از گروه می برد و در زمانی که باید اجرا روی صحنه می رفت گروه خسته از مسائل اجرایی بود اما با این وجود به عشق مخاطبانی که در سالن منتظر گروه بودند به روی صحنه می آمدیم ولی متاسفانه درسال جاری همین شوق دیدار را از گروه های موسیقی ویژه بانوان گرفتند.

وی در ادامه افزود : برگزاری کنسرت های ویژه بانوان از گذشته تا کنون در دو سالن وحدت و فرهنگسرای نیاوران متمرکز بوده است اما این روند در طول سال جاری با تغییر مدیریت بنیاد رودکی نیز دستخوش تغییراتی شد به این معنا که مدیریت بنیاد رودکی تالار وحدت را برای اجرا به گروه های بانوان اختصاص نمی دهند و اجرای تمام گروه های موسیقی را به فرهنگسرای نیاوران محول می کند و تنها در مواردی آن هم یک شب اجرایی به بانوان اختصاص می گیرد و تا جایی که اطلاع دارم یک شب اجرا در تالار وحدت هم با اصرار هنرمندان در عرصه موسیقی صورت گرفته است.

این آهنگساز با اشاره به اینکه تصمیم دارم در جشنواره بیست و ششم موسیقی شرکت نکنم در پایان افزود : البته گروه های موسیقی بانوان به برگزاری کنسرت در تالار وحدت اصراری ندارند اما غیر از فرهنگسرای نیاوران باید سالن دیگری با اجراهای مختص خانم ها اختصاص داده شود .

نوزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131