خلعتبری؛ وضعیت ارکستر ملی بعد از یک هفته تمرین، بسیار خوب است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 612

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خلعتبری؛ وضعیت ارکستر ملی بعد از یک هفته تمرین، بسیار خوب است

موسیقی هنری ایران: فردین خلعتبری سخنگوی شورای فنی ارکستر ملی گفت: ارکستر از آغاز فعالیتش تا کنون یک هفته تمرین داشته که با گذشت این روزها از نظر ما وضعیت بسیار خوبی دارد.

«فردین خلعتبری» سخنگوی شورای فنی ارکستر ملی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: به دنبال راه اندازی دوباره ارکستر ملی به رهبری بردیا کیارس، این ارکستر از هفته پیش تمرینات خود را آغاز کرده به طوری که هفته‌ای سه جلسه تمرین داشته است.

وی ادامه داد: با گذشت یک هفته از تمرینات این ارکستر در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و نوازنده‌ها ارتباط مناسبی با رهبر برقرار کرده‌اند.

خلعتبری در خصوص رپرتوار تمرینی ارکستر ملی بیان داشت: هم اکنون ارکستر قطعاتی را در حال تمرین دارد که در آینده این رپرتوار را به صورت مشخص اعلام خواهیم کرد.

به گزارش فارس،‌ارکستر ملی ایران بعد از تعطیلی دوساله خود با شورایی متشکل از فردین خلعتبری، حسین علیزاده، ارسلان کامکار و هوشنگ ظریف تشکیل و به رهبری بردیا کیارس تمرینات خود را از سر گرفت.

سیزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131