سالار عقیلی: استادان اعتبار خود را در جشنواره موسیقی فجر صرف نمی‌کنند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 603

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سالار عقیلی: استادان اعتبار خود را در جشنواره موسیقی فجر صرف نمی‌کنند

موسیقی هنری ایران: سالار عقیلی گفت: حضور استادان در جشنواره موسیقی فجر به معنای صرف کردن اعتبار هنری خود در این رویداد فرهنگی است، اما به دلیل سطح کیفی جشنواره فجر اغلب اساتید صاحب نام حاضر نیستند اعتبار هنری خود را در این جشنواره صرف کنند.

سالارعقیلی خواننده موسیقی ایرانی ضمن بیان این مطلب به خبرنگار مهر گفت : دستمزد اجرای هنرمندان در جشنواره موسیقی فجر پایین است و این دستمزدها نه تنها پاسخگوی اعتبار هنری اساتید نیست بلکه هزینه های جاری برگزاری یک کنسرت را نیز نمی توان پرداخت کرد.

وی در ادامه افزود : البته روند پرداخت دستمزد ها در گذشته بهتر بود اما در چند سال اخیر نحوه پرداخت دستمزدها سیر نزولی پیدا کرده است به عنوان مثال دو سال پیش کنسرتی با گروه راز و نیاز در جشنواره موسیقی برگزار کردم اما دستمزدی که به اعضای این گروه موسیقی پرداخت شد بسیار پایین بود و جوابگوی تنها بخشی از هزینه های کنسرت بود .

عقیلی در ادامه صحبت های خود به کم و کیف حمایت بخش دولتی از هنرمندان اشاره کرد و گفت : یکی از وظایف مسئولان علاوه بر برگزاری جشنواره موسیقی فجر حمایت از هنرمندان جوان در طول سال است به اعتقاد من بسیاری از هنرمندان جوان که از استعدادهای موسیقی ایران هستند هنوز اول راه هستند و نیاز به حمایت بخش دولتی دارند که این حمایت ها می تواند از طریق اعطای وام برای تولید آلبوم های موسیقی باشد و در عین حال مسئولان این اختیار را به هنرمند بدهند که آثار خود را در هر موسسه فرهنگی که مناسب دید منتشر کند.

سیزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131