محمد سریر: جایزه محمد نوری بدون حمایت دولت برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 620

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد سریر: جایزه محمد نوری بدون حمایت دولت برگزار می‌شود

موسیقی هنری ایران: جایزه موسیقی محمد نوری امسال از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می‌شود. این مراسم امسال جنبه‌ی نمادین دارد و به یک کنسرت در دو شب متوالی و برگزاری یک مراسم یادبود ختم می‌شود.

به گزارش ایلنا محمد سریر در نشست مطبوعاتی این جایزه گفت: امیدواریم بخش‌های خصوصی برای اجرای جایزه‌ی موسیقی محمد نوری به ما کمک کنند تا این برنامه مانند شخصیت نوری که هنرمندی مستقلی بود، به دور از هر حمایت دولتی برگزار شود.

رئیس خانه موسیقی در این نشست که ۸ دی با حضور مهران فرهادی(برگزارکننده این مراسم) در خانه هنرمندان برگزار شد، گفت: محمد نوری فقط یک خواننده نبود بلکه ویژگی‌هایی داشت که الگوی بسیاری از هنرمندان است.

وی افزود: در شرایط حاضر که بسیاری؛ دغدغه‌های اقتصادی دارند و به این واسطه شاید در سراشیبی نیز قرار بگیرند، محمد نوری با حفظ ارزش هنری خود؛ چراغی در موسیقی ایران روشن کرد که در نسل‌های آینده نیز می‌تواند منجر به تولید آثار اصیل شود.

رئیس خانه موسیقی خاطرنشان کرد: این مراسم قرار است به صورت جایزه سال محمد نوری برگزار شود اما امسال به دلیل کمبود وقت؛ تنها به مراسم یادبود محدود شده و در آن تندیس‌های نوری رونمایی می‌شود.

سریر با اشاره به اینکه سال آینده جایزه سال محمد نوری در ۳ بخش ترانه‌سرایی، آهنگسازی و خوانندگی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این مراسم را یک بخش خصوصی برگزار می‌کند و یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب بخش خصوصی این است که ادامه‌دهنده راه محمد نوری باشیم؛ هرچند اگر در این راه حامی نیز پیدا کنیم؛ می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

در ادامه مهران فرهادی(سردبیر مجله سینماتئاتر و تهیه‌کننده این برنامه موسیقایی) گفت: از روزی که برج میلاد را می‌ساختیم؛ در ذهنم اجرای محمد نوری را تداعی می‌کردم که متاسفانه با مرگ ایشان همه آرزوهای ما به باد رفت.

وی افزود: در این راستا بهتر دیدیم که مراسمی به‌عنوان بزرگداشت که جایزه موسیقی محمدنوری را نیز در خود بگنجاند، برگزار کنیم که امسال به اجرای ۲ کنسرت و یک مراسم یادبود بسنده می‌کنیم. در سال آینده با انتخاب هیات ژوری؛ جایزه محمد نوری را اهدا خواهیم کرد.

این برگزارکننده با اشاره به اینکه مراسم سال اول به صورت نمادین برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در سالجاری به هنرمندانی که همکاری دائمی و تنگاتنگی با محمد نوری داشتند؛ جوایزی را اهدا خواهیم کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه آیا برای این مراسم یادبود؛ بلیت‌فروشی خواهد بود، گفت: برای شبی که جوایز اهدا می‌شود؛ میهمانان به صورت دعوتی حضور دارند اما برای شب‌های کنسرت بلیط فروشی می‌کنیم.

فرهادی ادامه داد: البته این بلیت فروشی با تمام کنسرت‌های روزمره که با قیمت‌های گزاف برگزار می‌شود؛ فرق خواهد داشت. چراکه هدف ما از برگزاری این برنامه جنبه‌ی فرهنگی و نه اقصادی است.

در ادامه محمد سریر نیز گفت: من به غیر از ارادتی که به محمد نوری دارم؛ به‌دنبال جنبه فرهنگی قضیه بوده‌ام و مسائل اقتصادی را پیگیری نکرده‌ام چراکه اعتقاد دارم این قبیل کارها باید به صورت متعهدانه و برای انجام یک کار ماندگار صورت بگیرد.

همچنین سریر در پاسخ دیگر به خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه آیا تمرینات گروه شروع شده است، گفت: تمرینات گروه ۵ هفته مانده به اجرا آغاز خواهد شد و همچنین این برنامه درقالب یک ارکستر سمفونیک کوچک خواهد بود که مروری بر ۶ دهه آثار ماندگار محمد نوری خواهیم داشت.

در ادامه فرهادی درباره شکل اجرایی این مراسم یادبود اینگونه سخن گفت: در این برنامه یک فیلم مستند، تعدادی ویدیو کلیپ و پیوندی از اجراهای ویدیویی به همراه اجراهای صحنه‌ای را خواهیم داشت.

وی درباره حمایت نهادهای دیگر از این برنامه گفت: ما حمایت را خیلی دوست داریم اما امیدواریم که بخش‌های خصوصی در این برنامه کمک کنند تا بدون حمایت بخش دولتی و مانند شخصیت نوری که مستقل بودند؛ به دور از هر حمایت دولتی این برنامه را اجرا کنیم.

فرهادی در پایان گفت: اخبار این مراسم در سایت سینمای نو و همچنین سایت موسیقی نگاه به زودی ارائه می‌شود.

دهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131