شناخت‌نامه همایون خرم تدوین می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 645

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شناخت‌نامه همایون خرم تدوین می‌شود

موسیقی هنری ایران: مهران ‌حبیبی‌نژاد در تدارک تدوین شناخت‌نامه‌ی همایون خرم - آهنگ‌ساز و ویولونیست پیشکسوت - است.

به گزارش ایسنا، مهران ‌حبیبی‌نژاد در ادامه‌ی تألیف آثاری در شناخت بزرگان موسیقی ایران، در تدارک تدوین شناخت‌نامه‌ی همایون خرم - آهنگ‌ساز و ویولونیست پیشکسوت - است.

او‌ توضیح داد که در این اثر نیز مانند سایر آثار تألیفی‌اش در این حوزه، ارائه‌ی گزارشی از زندگی این هنرمند و همچنین آثارش و ارائه‌ی عکس‌ها و گفت‌وگوهایی از او از بخش‌های مختلف این شناخت‌نامه خواهد بود.

حبیبی‌نژاد که پیش‌تر از تألیف شناخت‌نامه‌ای درباره‌ی پرویز یاحقی خبر داده بود، عنوان کرد که کار تألیف آن به انجام رسیده است.

او همچنین گفت: در این اثر شرحی از زندگی یاحقی به دست داده‌ام و کارنامه‌ی کاری وی را مرور کرده‌ام و نمونه‌ای از آثاری را که ساخته است، ارائه کرده‌ام. همچنین گفت‌وگویی جذاب با این هنرمند عرصه‌ی موسیقی از دیگر بخش‌های این کتاب است. این اثر در شمار مجموعه‌ای درباره‌ی موسیقی‌دانان است که از سوی نشر اشاره منتشر خواهد شد.

این پژوهشگر همچنین تدوین «شناخت‌نامه‌ی حسین علیزاده» را در دست انجام است.

او پیش‌تر نیز آثاری را در شناخت محمدرضا شجریان و پرویز مشکاتیان با نام‌های «خسرو خوبان» و «آوای مهر‌آیین» تدوین و منتشر کرده است.

نهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131