بهروز وجدانی یک ارکستر دانشگاهی در کانادا را رهبری می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 651

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهروز وجدانی یک ارکستر دانشگاهی در کانادا را رهبری می‌کند

موسیقی هنری ایران: دانشگاه نچرال آرت سنتر کانادا، سمفونی ۵ بتهون را به رهبری مهدی وجدانی از ایران اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، طبق دعوتنامه از دانشگاه نچرال آرت سنتر کانادا که در سال ۲۰۰۹ رتبه اول در رشته موسیقی در منطقه آتلانیک شمالی را کسب کرده است، وجدانی طی اقامت ۲ هفته‌ای در شهر «اوتاوا» و روزی ۲ جلسه تمرین صبح و عصر با ارکستر این دانشگاه، سمفونی ۵ بتهوون را رهبری می‌کند.

وجدانی در این باره گفت: اتفاق خوبی برای موسیقی ایران است که زین پس رهبران داخلی به کشورهای دیگر دعوت شوند و امیدوارم با بالارفتن سطح علمی دانشگاه‌های داخلی، بتوانیم موزیسین‌هایی را حتی جهت تحصیل در ایران داشته باشیم.

وجدانی در ادامه افزود: کار با ارکستر حرفه‌ای و خارجی پردردسر‌تر از ارکسترهای آماتور است و با برنامه‌ریزی که در حال انجام آن هستم امیدوارم هم از تجربیات آن ارکستر بهره برم و هم اجرایی شایسته را ثبت کنم.

این کنسرت در جون سال ۲۰۱۱ (اواخر خرداد- اوایل تیر ۹۰) برگزار می‌شود.

هفتم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131