امیر توسلی خبر داد: آلبوم موسیقی مختارنامه با قالب جدیدی منتشر می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 673

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امیر توسلی خبر داد: آلبوم موسیقی مختارنامه با قالب جدیدی منتشر می‌شود

موسیقی هنری ایران: امیر توسلی(سازنده‌ی موسیقی سریال مختارنامه) در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه عکس این مجموعه در تالار وحدت گفت: موسیقی این سریال به صورت یک آلبوم جداگانه منتشر می‌شود.

امیر توسلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به روند ساخت موسیقی این مجموعه گفت: همانگونه که داستان مختارنامه از اتفاقات کربلا و پیش از آن به سمت قیام مختار حرکت می‌کند؛ موسیقی متن آن نیز با حال و هوای سریال تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: ضبط بخش‌های تازه‌ی موسیقی این سریال ادامه دارد. ما هم‌اکنون وارد بخش جدیدی از این موسیقی این سریال شده‌ایم که به بخش‌های مربوط به قیام مختار مربوط می‌شود. بخش‌هایی از این موسیقی در تالار وحدت و با حضور ارکسترال بزرگ ضبط می‌شود.

توسلی درباره تغییراتی که در موسیقی عنوان‌بندی آغازین این مجموعه به وجود آمده است، گفت: قبل از ساخت موسیقی سریال؛ طرحی را داشتیم که اجرای این طرح به دلایلی عملی نشد ناچار موسیقی سریال به این‌گونه که در قسمت‌های اول شنیده شد؛ ساخته شد. اما پس از پخش چند قسمت؛ همانگونه که سریال وارد مرحله‌ جدیدی شد؛ نیاز دیدیم که موسیقی تیتراژ نیز با حال و هوای سریال هماهنگ شود.

وی ادامه داد: تا اینجای کار به نوعی موسیقی مختار مقداری خلوت بوده است و هرچند گرایش آن به سمت موسیقی فوکلریک و سنتی بوده است؛ اما آرام‌آرام حجم آن درحال زیاد شدن است و هر میزان که به قیام مختار نزدیک می‌شویم؛ موسیقی نیز افزایش پیدا می‌کند.

توسلی با بیان این مطلب که؛ در ساخت موسیقی این سریال؛ بر موسیقی سنتی خودمان تکیه داشتم، درباره بحث‌هایی که پیرامون تیتراژ پایانی این سریال پیش آمده نیز گفت: مشکل خاصی در این حوزه وجود نداشت. خانم بحرینی که لالایی تیتراژ پایانی سریال را می‌خواند؛ خود نیز نه تنها با این قضیه مشکلی نداشت بلکه به نظر می‌رسید خودشان هم در جریان شکایت نبوده‌اند. من به هیچ عنوان نمی‌دانم که این جریان از کجا شکل گرفت. البته بعداز آنکه رئیس صدا و سیما از ایشان دعوت کردند و ایشان مورد تقدیر قرار گرفتند، موضوع کاملا حل شد و امروز دیگر بحث حقوقی درحشایه لالایی وی وجود ندارد.

توسلی درباره ارائه‌ی موسیقی این مجموعه به صورت مجزا نیز گفت: ساخت موسیقی مختارنامه بخش آخر خود را طی می‌کند. همانگونه که گفتم بخشی از آن در تالار وحدت ضبط خواهد شد و سپس آلبوم موسیقی این مجموعه به صورت مستقل ارائه می‌شود اما روشی که آلبوم ارائه خواهد شد؛ روش جدیدی است که من ترجیح می‌دهم فعلا درباره آن صحبت نکنم.

هفتم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131