داود گنجه ای: موج جوانگرایی در جشن خانه موسیقی دیده می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 457

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داود گنجه ای: موج جوانگرایی در جشن خانه موسیقی دیده می‌شود

موسیقی هنری ایران: موج جوانگرایی، حضور هنرمندان نوجوان در حوزه موسیقی و ارائه آثاری با کیفیت بالا از ویژگیهای یازدهمین جشن خانه موسیقی است.

داود گنجه ای قائم مقام خانه موسیقی ضمن بیان این مطلب در خصوص روند برگزاری یازدهمین جشن خانه موسیقی به خبرنگار مهر گفت : خانه موسیقی یکی از نهادهای صنفی و تخصصی است که در طول یازده سال از تاسیس و فعالیت خود به شکل خودجوش در حال فعالیت است و تا کنون عملکرد مثبتی در حوزه های مختلف هنر موسیقی مانند رقابتی برگزار شدن این جشن از خود به جا گذاشته است .

وی در پایان با اشاره به اینکه داوران بخش رقابتی از خارج از هیئت مدیره کانونهای خانه انتخاب شده اند گفت : من فقط به عنوان یک ناظر آثار ارسالی به دبیرخانه جشن خانه موسیقی را مشاهده می کردم آثاری که علاوه بر مقوله موسیقی سراسر عشق و ایمان به این هنر در هنرجویان و اساتید موسیقی بود و همین مسئله جای خوشحالی بسیار دارد چراکه با وجود مشکلات فراوانی که وجود دارد هنرمندان جوان مشتاقانه آثار خوبی تولید و ارائه می کنند.

بیست و ششم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131