محمد منتشری: برای ادعاهای دیگران نسبت به انتشار ردیف مهرتاش سند دارم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 467

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد منتشری: برای ادعاهای دیگران نسبت به انتشار ردیف مهرتاش سند دارم

موسیقی هنری ایران: ردیف‌های استاد اسماعیل مهرتاش شامل هشت آلبوم موسیقی تا اواخر آذر توسط انتشارات ماهور به بازار عرضه می‌شود. منتشری می‌گوید: اسناد لازم را در دست دارم که ردیف‌ها را طی ۳۹ سال شاگردی در خدمت استاد مهرتاش جمع‌آوری کرده‌ام.

محمد منتشری(خواننده و روایتگر ردیف‌های استاد اسماعیل مهرتاش) از انتشار ردیف‌های استاد مهرتاش تا اواخر آذر خبر داد و به خبرنگار ایلنا گفت: برای جمع‌آوری و خواندن این ردیف‌ها از اواخر ۸۴ شروع کرده‌ام و این مجموعه ردیف تا دو ماه دیگر توسط انتشارات ماهور بیرون می‌آید.

وی افزود: تاکنون یک ردیف رسمی مدون و رسمی از استاد مهرتاش در جامعه وجود نداشته است. در همین راستا سعی کرده‌ام تمام تلاش خود را به‌کار بگیرم تا ردیف‌های پراکنده وی را جمع‌آوری کنم و آن را در یک مجموعه کامل دراختیار علاقه‌مندان قرار دهم.

به گفته منتشری، این مجموعه شامل هشت آلبوم است که شامل تمام دستگاه‌های آوازی موسیقی است که با دو ساز سه تار و تار همراه شده است.

وی در پاسخ به انتقادهای احتمالی پس از انتشار مجموعه ردیف‌های استاد مهرتاش گفت: من برای تمام ادعاهای خود سند و مدرک دارم که آنها را طی ۳۹ سال شاگردی در خدمت استاد مهرتاش جمع‌آوری کرده‌ام و درصورت لزوم همه آنها را ارائه خواهم داد.

این خواننده درباره تاخیر زمان انتشار این مجموعه موسیقایی گفت: مجموعه ردیف‌های استاد مهرتاش یک کار بسیار سنگین است که با آثار عادی فرق دارد؛ به همین دلیل سعی کرده‌ام آن را به بهترین و دقیق‌ترین شکل انتشار دهم و هیچ عجله‌ای برای انتشار آن در هر شرایطی ندارم.

محمد منتشری خاطرنشان کرد: در این مجموعه موسیقایی دو ساز یعنی سه‌تار(فخرالدین حکیمی) و تار(هوشنگ فراهانی) مرا همراهی می‌کنند.

این خواننده قدیمی در ادامه از انتشار آلبوم «قبله آمال» خبر داد و گفت: این اثر موسیقایی شامل ۵ تصنیف است که از آهنگسازانی مانند بدیع زاده، گلشن راز و اکبر محسنی انتخاب شده‌اند.

بیست و ششم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131